مقالات

آجر آب ندیده چیست و چه کاربرد و کارایی دارد؟

آجر آب ندیده چیست

حتما تا به حال اصطلاح آجر آب ندیده را شنیده اید و این سوال برای شما پیش آمده که منظور از این نوع آجر چیست؟ شاید برای پروژه ساختمانی خود به دنبال این نوع از آجر هستید. پس پیشنهاد می کنیم تا مقاله پیش رو را از دست ندهید تا هم با این نوع از آجر آشنا شده و درباره کاربرد آن نیز بیشتر بدانیم.

ثبت سفارش انواع آجر نما مدرن و سنتی فقط با یک تماس 09120942935 📞

با آجر آب ندیده بیشتر آشنا شویم

ابتدا بهتر است تا با اصطلاح آجر آب ندیده بیشتر آشنا شویم و بدانیم که منظور از این نوع آجر چیست. در صنعت ساختمان سازی به آجری که به صورت مستقیم از کارگاه یا کارخانه آجر سازی خریداری می شود و تا به حال از آن در هیچ سازه ای استفاده نشده است، آجر آب ندیده می گویند.

معمولا آجر ها برای جذب مصالح به خود قبل از مصرف نیاز به خیس شدن در آب دارند. اما آجر آب ندیده که به صورت مستقیم از کارخانه یا کارگاه خریداری می شود، هنوز هیچ تماسی با آب نداشته است. به همین دلیل است که آب ندیده نامیده می شود.

کاربرد آجرهای آب ندیده

از دیگر موارد مهم که برای آجر آب ندیده به آن توجه می شود، کاربرد آن است. درواقع این نوع از آجر در تمامی پروژه های ساختمانی استفاده خواهد شد.

  • برای ساختمان سازی، می توان برای دیوارها و نماها از آن ها استفاده کرد. هم برای سازه مسکونی و هم تجاری این آجرها کاربرد دارند.
  • برای محوطه و سنگفرش، در مسیرهای باغ ها، پاسیوها یا سنگفرش حیاط یا فضای سبز کاربرد دارند.
  • برای ساخت دیوارهای پلکانی که به عنوان دیوار حائل هم نام برده می شود، استفاده خواهند شد.
  • برای شومینه و دودکش، به دلیل خاصیت مقاوم بودن در برابر حرارت از آجر آب ندیده استفاده می شود.
  • اگر نیاز به عایق صدا داشته باشیم، استفاده از آجر آب ندیده می تواند یک گزینه عالی در نظر گرفته شود. آن ها را می توان در دیوارها یا پارتیشن ها گنجاند تا عملکرد عایق صدا بودن را افزایش دهند.

مزایا و معایب استفاده از آجر آب ندیده

حال که با آجر آب ندیده و کاربرد های آن آشنا شدید، برای اینکه بتوانیم یک تصمیم درست برای انتخاب و خرید این آجر داشته باشیم، باید درباره مزایای آن نیز بدانیم. به صورت کلی آجرهای آب ندیده نسبت به دیگر آجرها در بازار، از کیفیت و استحکام بیشتر برخودار هستند.

معمولا برای فعالیت های ساختمان سازی از آجرهای دسته دوم استفاده می شود. این آجرها حتی اگر سالم باشند، به دلیل تماس با آب و مصالح مقداری از استحکام و مقاومت خود را از دست خواهند داد. اما استفاده از آجر آب ندیده به دلیل تازه بودن و دسته اول بودن، باعث استحکام بیشتر می شود. به دلیل نو بودن و تازه بودن این آجرها دارای لکه یا شکستگی نیستند.

به همین دلیل باعث زیباتر شدن محیط شده و ظاهر بهتری به آن می بخشند. هم چنین به علت اینکه بقایایی از ملات استفاده قبلی روی آن ها وجود ندارد، سهولت در نصب نیز در آن ها مشاهده می شود. اگر نیاز دارید تا سازه شما طول عمر بالا داشته باشد و نیاز به نگهداری و توجه به آن کمتر باشد هم می توانید آجر آب ندیده را انتخاب کنید.

شاید تنها عیبی که برای آجرهای آب ندیده در نظر گرفته می شود، قیمت بیشتر آن ها نسبت به آجر دسته دوم یا آب دیده است. اما با وجود مزیت های بیشتر آن، معمولا قیمت بیشتر آن ها برای بسیاری از افراد در نظر گرفته نمی شود.

سخن پایانی

آجر آب ندیده یا دسته اول از بهترین نوع آجر است که می توان آن را برای هر پروژه ساخت و ساز که در آن از آجر استفاده می شود به کار برد. مزایای این نوع آجر بیشتر از نوع دسته دوم است.

ثبت سفارش انواع آجر نما مدرن و سنتی فقط با یک تماس 09120942935 📞

محصولات

برای مشاوره، ثبت سفارش و استعلام قیمت با ما به شماره  09120942935 📞 تماس حاصل نمایید.

ارسال بار صنایع آجر وندا توسط باربری های رسمی و معتبر حمل و نقل بار با هماهنگی خریدار محترم صورت می پذیرد.
در ضمن مشتریان گرامی می‌تواند در صورت امکان و صلاحدید خویش ، وسیله نقلیه خود را برای حمل بار ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *