آجر لفتون

کارخانه آجر وندا بزرگترین تولید کننده انواع آجرهای باکیفیت در ایران. شما میتوانید کیفیت را در وندا با تضمین دریافت کنید.

ثبت سفارش فقط با یک تماس 09120942935

لیست قیمت

آجر لفتون آجر سوله آجر نما سوله آجر مهندسی آجر پرسی آجر ده سوراخ آجر وندا صنایع آجر وندا

لیست قیمت آجر لفتون

آجر  لفتون چهار بر ممتاز با بسته بندی  قیمت (تومان)
زرد 5.5*10*21.5 2500
آجر  لفتون چهار بر ممتاز با بسته بندی  قیمت (تومان)
قرمز 5.5*10*21.5 3500

برای مشاوره، ثبت سفارش و استعلام قیمت با شماره 09120942935 تماس حاصل نمایید.

محصولات ما

آجر لفتون

آجر لفتون یا ماشینی یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین آجرها برای دیوار چینی محسوب می‌شود. این آجر که تحت عنوان آجر ده سوراخ (perforated brick) ، زبره و سوله سازی نیز در بازار معروف است، بر روی سطح خود سوراخ‌های متعددی دارد. از آجرهای لفتون اغلب در ساخت دیوارهای حمال و غیر حمال بهره گرفته شده که بعد از ساخت احتیاجی به ایجاد دوباره نما نخواهند داشت. در ساخت این آجرها از موادی همچون خاک نسوز، شیل و خاک رس استفاده می‌گردد. در این مقاله به معرفی بیشتر این آجر، کاربرد، انواع و ویژگی‌هایی که دارد خواهیم پرداخت.

معرفی آجر لفتون

آجرهای لفتون از محبوب ترین و پرکاربردترین آجرها در ساختمان سازی به شمار می‌آیند. بر روی سطح آنها سوراخ‌هایی وجود دارد که بیش از ۲۵ درصد وزن آجر را کاهش داده است. این آجرها از نظر رنگ بسیار متنوع بوده و در رنگ های زرد، قرمز، پرتقالی، گلبهی و قهوه‌ ای تولید می‌شوند. آجر لفتون قرمز و زرد با توجه به قیمت مناسب‌تری که دارند از میزان تقاضای بیشتری در بازار برخوردار هستند. چیدمان آجرهای لفتون به شکل پازلی صورت می‌گیرد تا استقامت آن را در برابر فشارهای جانبی و وزن ساختمان افزایش دهد.

ابعاد و وزن آجرهای لفتون

آجرهای لفتون به طور کلی در دو اندازه قالب بزرگ و همچنین قالب کوچک ساخته می‌شوند. آجرهای لفتون قالب کوچک که اغلب دارای رنگ زرد هستند، در حدود ۷۵۰ الی ۸۲۰ گرم وزن داشته و معمولا در منهول فاضلاب، طاق زنی و پشت کار استفاده می‌گردند. آجرهای لفتون قالب بزرگ نیز وزنی در حدود ۸۸۰ الی ۱۲۵۰ گرم وزن دارند و به دو صورت نما و توکار تولید می‌شوند.

انواع آجر سوراخ دار یا لفتون

آجرهای لفتون با توجه به ابعاد و شکلی که دارند در انواع مختلفی در بازار عرضه می‌شوند. انواع آجر لفتون عبارتند از:

  • آجر های لفتون قالب کوچک که معمولاً برای طاق زنی، پشت کار، دیوار کشی اتاق‌ها، در پوش سرویس بهداشتی و حمام، تراس، سقف و… کاربرد دارند.
  • آجرهای لفتون قالب بزرگ که مدل توکار آن جهت پشت کار و مدل نمای آن جهت نمای ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • آجر‌های لفتون سه طرف نما نیز اغلب جهت نمای ساختمان‌ها، دیوارهای سوله و همچنین ترمیم دیوارهای قدیمی کاربرد دارند.
  • آجرهای لفتون چهار طرف نما از پرمصرف‌ترین آجرها برای ویلاها، دیوارهای باغ و نمای مدرسه‌ها هستند. وزن تقریبی هر آجر چهار طرف نما در حدود ۱۲۲۰ گرم است.

چرا آجرهای لفتون دارای سوراخ هستند؟

آجرها با توجه به اینکه از وزن سنگینی برخوردار هستند هزینه حمل آنها تا محل ساخت و ساز بسیار بالا است. از این رو برای کاهش وزن آجر اقدام به ایجاد سوراخ‌هایی بر روی آن کرده‌اند که به نام آجر سوراخ‌دار شناخته می‌شود. وجود سوراخ در این آجرها میزان استفاده از مواد اولیه را در تولید آنها کاهش داده که این امر باعث مقرون به صرفه شدن قیمت این آجرها نیز گردیده است. همچنین وجود سوراخ‌ها میزان چسبندگی ملات و سطح مقاومت آجر را در برابر ضربه و سایر نیروهای جانبی افزایش می‌دهد.

مهمترین مزایای استفاده از آجرهای لفتون

  • بکارگیری آجرهای لفتون باعث افزایش مقاومت ساختمان می‌گردد.
  • آجر ماشینی یا لفتون به منظور ساخت دیوارهای حمال بسیار مناسب هستند چرا که می‌توان با جای دادن میلگرد در سوراخ‌های آجر مقاومت دیوار را افزایش داد.
  • این آجرها از وزن بسیار کمتری در مقایسه با سایر آجرها برخوردار هستند.
  • با توجه به تخلخل بسیار پایین در آجرهای لفتون، میزان جذب رطوبت کمتری نیز دارند.

سخن پایانی

آجر لفتون از پرکاربردترین آجرها به شمار آمده که اغلب به منظور دیوار چینی استفاده می‌شود. شرکت آجر وندا یکی از بزرگترین و با سابقه‌ترین مراکز تولید کننده آجر در سطح کشور است. برای خرید آجر ماشینی یا لفتون با کیفیت بالا و قیمت مناسب می‌توانید به سایت این مجموعه معتبر مراجعه نمایید.

معرفی محصول

نحوه سفارش و ارسال

برای مشاوره، ثبت سفارش و استعلام قیمت با شماره 09120942935 تماس حاصل نمایید.

ارسال بار صنایع آجر وندا توسط باربری های رسمی و معتبر حمل و نقل بار با هماهنگی خریدار صورت می پذیرد.
در ضمن خریدار می‌تواند در صورت امکان و صلاحدید خویش ، وسیله نقلیه خود را برای حمل بار ارسال نماید.