مقالات

لیست انواع آجرهای تزئینی داخل ساختمان + ایده ها و نمونه

انواع آجرهای تزئینی

آجرهای تزئینی داخل ساختمان جزو آجرهای دکوراتیو هستند که برای نمای داخلی و همچنین نمای خارجی مورد استفاده قرار می گیرند. این آجرها که با مواد پلیمری و مواد نانو ساخته می شوند، دارای انواع رنگی و غیر رنگی می باشند.

تنوع موجود در آجرهای دکوراتیو که برای نمای داخلی استفاده می شوند، مربوط به رنگ آن ها هم می‌شود. به دلیل اینکه انواع طرح ها و رنگ های متنوع برای آجر تزئینی داخلی، مورد استفاده قرار می‌گیرد، این آجرها محبوبیت زیادی نزد طراحان دکوراسیون پیدا کرده‌اند.

انواع آجرهای تزئینی داخل ساختمان

در سال‌های اخیر استفاده از آجرهای تزیینی داخل ساختمان افزایش زیادی پیدا کرده است. چرا که این نوع از آجر ها بر معماری و طراحی دکوراسیون داخلی تأثیر بسزایی دارند. با توجه به اینکه آجرنما اصالت خاصی دارد، می تواند به محیط آرامش ببخشد. البته شناخت انواع آجرهای تزئینی داخل ساختمان توجه به کیفیت و جنس آن ها، نقش زیادی در زیبایی و جذابیت محیط دارد.

آجرهای تزئینی یا دکوراتیو بر اساس ابعاد، طرح و رنگ و محیط مورد استفاده، دارای انواع گوناگونی هستند. هر کس با توجه به المان های موجود در فضای ساختمان می تواند یکی از این محصولات زیبا و پرکاربرد را انتخاب کند.

آجر دکوراتیو سفید

آجر دکوراتیو سفید

1. آجر دکوراتیو سفید

یکی از پرکاربردترین آجرهای تزیینی داخل ساختمان آجر دکوراتیو با رنگ سفید است. به دلیل اینکه رنگ سفید جذابیت زیادی دارد و می تواند با تمام المان های موجود در فضا هماهنگ شود، طرفداران بسیاری دارد و افراد بسیاری برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل و محل کار از آن استفاده می کنند. البته این آجر نما ها برای نمای خارجی هم مورد استفاده قرار می گیرند و باعث افزایش زیبایی محیط می شوند.

آجر دکوراتیو کرکره ای

آجر دکوراتیو کرکره ای

2. آجر دکوراتیو کرکره ای

آجر نما کرکره ای معمولاً بیشتر در نمای خارجی قابل استفاده است، اما ترکیب رنگ آجر نما برای نماهای داخلی هم قابل استفاده است. این آجرنما ها مقاومت بسیار خوبی در برابر حرارت بالا دارند. به همین خاطر بیشتر در نمای خارجی استفاده می شوند.

آجر دکوراتیو شاموتی

آجر دکوراتیو شاموتی

3. آجر دکوراتیو شاموتی

آجر نما شاموتی که معمولاً با رنگ های قهوه ای، اخرایی رنگ آجری و زرد شاموتی، در بازار موجود هستند، علاوه بر نما های خارجی برای نماهای داخلی ساختمان نیز کاربرد دارند. رنگ این آجر نما ها می تواند با قسمت های مختلف فضای داخلی ساختمان هماهنگی ایجاد کند.

آجر نما رستیک

آجر نما رستیک

4. آجر نما رستیک

یکی دیگر از انواع آجرهای تزئینی داخل ساختمان آجرهای رستیک هستند. این آجرها یک سطح ناهموار دارند و همین باعث می‌شوند تا زیبایی آن ها دو چندان شود. آجر نما رستیک، برای طراحی دکوراسیون های داخلی به کار روند.

آجر دکوراتیو حصیری

آجر دکوراتیو حصیری

5.  آجر دکوراتیو حصیری

آجر نمای حصیری که طراحی آن شباهت زیادی به حصیر دارد، یکی از گزینه های مناسب برای طراحی داخلی ساختمان است. این نوع از آجر نما هم مقاومت بالایی دارد و هم زیبایی آن بسیار چشمگیر است.

آجر نمای لعابی

آجر نمای لعابی

6. آجر نمای لعابی

آجرهای لعابی دارای طرح ها و رنگ های بسیار زیبا و متنوع هستند. به همین خاطر می توانند بهترین گزینه برای نمای داخلی ساختمان باشند. این آجرها علاوه بر اینکه در برابر دما، فرسایش و مقاومت خوبی از خود نشان می دهند، در برابر مواد شیمیایی و شوینده ها هم بسیار مقاوم هستند.

آجر نمای پلاک

آجر نمای پلاک

7. آجر نمای پلاک

آجر نما پلاک که با نام آجر قزاقی هم در بازار شناخته می شود، به رنگ زرد، قهوه ای و نارنجی در بازار موجود است. از این آجر نما ها علاوه بر نمای خارجی ساختمان های قدیمی، در نمای داخلی هم استفاده می شود.

ترکیبات آجر نما داخلی

آجر دکوراتیو یا آجر نما یکی از مصالح جدید ساختمانی است که برای استفاده در فضاهای داخلی و نمای ساختمان کاربرد دارند. برای تولید این نوع از آجر ها از خاک چینی مرغوب استفاده می شود که درصد فلزات آن می تواند روی قیمت نهایی آجر تأثیر داشته باشد.

ترکیبات مورد استفاده برای ساخت آجر نمای داخلی عبارت است از:

  • املاح معدنی
  • مواد نانو
  • هیدروکربنات
  • پیگمنت
  • سیلیس و …

این محصولات در هر شرایط آب و هوایی قابل استفاده هستند و به خاطر اینکه مقاومت خوبی در برابر ترک خوردگی، شوره و پوسته پوسته شدن و تغییر رنگ دارند، در نمای خارجی ساختمان هم قابل استفاده می باشند.

قیمت آجرهای تزئینی داخل ساختمان

عوامل زیادی هستند که می توانند روی قیمت آجر دکوراتیو یا آجرهای تزئینی مورد استفاده برای نمای داخلی، تأثیر داشته باشند.

اولین مورد مصالح مورد استفاده و جنس متریال به کاررفته برای ساخت این آجر ها است.

همچنین نوع طراحی این آجرها و شرایط تولید نیز بایستی برای تعیین قیمت در نظر گرفته شود.

در صورتی که میزان مقاومت آجر کم باشد، درصد آهک مورد استفاده برای تولید آن مناسب نباشد و یا آجرهای دکوراتیو عایق نباشند، قیمت آن ها کاهش پیدا می‌کند.

 اگر این موارد در بهترین حالت ممکن باشند، یعنی درصد آهک، میزان مقاومت و یا درجه عایق بودن آن بهتر شود، قطعاً روی قیمت آن تأثیر دارد و قیمت بالاتر می رود، اما عوامل دیگری هم می توانند روی قیمت آجر های دکوراتیو تأثیر داشته باشند که عبارتند از:

  • متراژ کار
  • رنگ آجر
  • دمای پخت کوره
  • ابعاد آجر

کلام پایانی

جهت خرید آجر نما داخل ساختمان و کسب اطلاعات دقیق تر درباره قیمت انواع آجر نمای تزیینی می‌توانید با پشتیبانی سایت آجر وندا تماس بگیرید. کارشناسان این مجموعه می توانند با ارائه مشاوره‌های رایگان، مناسب‌ترین محصول برای فضاهای مورد نظر شما را معرفی نموده و آن ها را با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *