مقالات

نمای آجر و سنگ تراورتن

نمای آجر و سنگ تراورتن

نما از بخش‌های بسیار مهم هر ساختمانی به شمار می‌آید که در این بین نمای آجر و سنگ تراورتن طرفداران بسیاری دارد. امروزه در بسیاری از شهرهای بزرگ کشور شاهد استفاده از مدل‌های ترکیبی آجر نسوز و سنگ برای نمای ساختمان‌ها اعم از آپارتمانی و ویلایی هستیم. آجرهای نسوز نما و سنگ‌های تراورتن از نظر طرح و رنگ تنوع بالایی دارند و هر دو از متریال‌های محبوب برای نمای ساختمان محسوب می‌شوند. بر همین اساس می‌توان نمای ساختمان را با توجه به سلیقه و شرایط اقلیمی منطقه در ترکیب‌های جذاب و بی‌نظیری ایجاد کرد.

ثبت سفارش آجر نسوز نما فقط با یک تماس 09120942935 📞

مهمترین مزایای نمای آجر و سنگ تراورتن

ترکیب آجر و سنگ تراورتن مزایای بسیاری را برای نمای ساختمان به دنبال دارند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

  • هر دو متریال سنگ تراورتن و آجر نسوز نما دارای تنوع فوق العاده‌ای از نظر طرح و رنگ هستند. این امر به صاحبان ساختمان و پیمانکاران امکان می‌دهد تا نمای آن را بر حسب شرایط منطقه و به دلخواه خود طراحی کنند.
  • با توجه به اینکه آجر از مصالح ارزان قیمت به شمار آمده، استفاده از آن در ترکیب با سنگ می‌تواند در کاهش قیمت تمام شده ساختمان موثر باشد.
  • آجر از وزن سبک‌تری نسبت به دیگر مصالح برخوردار است از این رو استفاده از آن در نما، باعث کاهش وزن کلی ساختمان می‌شود.
  • امروزه آجرها در رنگ‌های خاصی تولید می‌شوند که در سنگ‌ها وجود ندارد. این کمبود را می‌توان با ایده نمای آجر و سنگ تراورتن برطرف کرد.

بررسی انواع نمای ساختمان با ترکیب آجر و سنگ تراورتن

همانطور که اشاره شد آجر و سنگ تراورتن ترکیبی فوق العاده جهت نمای ساختمان‌ها محسوب می‌شود. در این بخش از مقاله به بررسی برخی ایده ها که در آنها از آجر نسوز و سنگ تراوتن برای نمای ساختمان استفاده شده، می‌پردازیم.

آجر و سنگ تراورتن در نمای ساختمان مسکونی

آجر و سنگ تراورتن در نمای ساختمان مسکونی

آجر و سنگ تراورتن در نمای ساختمان مسکونی

در عکس بالا ساختمانی را مشاهده می‌کنید که در آن از آجر نسوز و سنگ تراورتن به صورت نما حجمی ساده استفاده شده است.‌ برای اینکه حجم‌های زیادی را بتوانید در این سبک نما اجرا نمایید بایستی نبشی کشی انجام شود. سنگ تراورتن کار شده در این سبک بی موج بوده و بازی رنگ چندانی ندارد. آجر کار شده در نمای ساختمان فوق از قیمت ارزان‌تری در مقایسه با سنگ اجرا شده برخوردار بوده که این امر هزینه‌های ساخت نما را بسیار کاهش داده است. بر همین اساس نمای آجر و سنگ تراوتن از پر تقاضاترین نماها برای ساختمان به شمار می‌رود.

آجر و سنگ تراورتن در نمای ساختمان تجاری

آجر و سنگ تراورتن در نمای ساختمان تجاری

آجر و سنگ تراورتن در نمای ساختمان تجاری

درصد بالایی از نمای آپارتمانی که در عکس بالا مشاهده می‌کنید را آجر شاموتی تشکیل داده است. در کنار این آجر از سنگ تراورتن بهره گرفته شده است. طرح نما به سبکی اجرا شده که به زیبایی‌های هرچه بیشتر آپارتمان افزوده است. با توجه به تجاری بودن ساختمان و اهمیت نورگیر بودن آن از متریال سنگ استفاده کمتری شده است. در این نوع ساختمان‌ها شیشه به عنوان نمای اصلی کاربرد داشته و از نمای آجر و سنگ تراورتن در کنار آن استفاده می‌شود.

آجر و سنگ تراورتن در نمای ساختمان ویلایی

آجر و سنگ تراورتن در نمای ساختمان ویلایی

آجر و سنگ تراورتن در نمای ساختمان ویلایی

امروزه در نمای بسیاری از ساختمان‌های ویلایی نیز از ترکیب سنگ تراورتن و آجر نما استفاده می‌شود. همانطور که در عکس بالا می‌بینید از سنگ تراورتن و آجر نمای قرمز به صورت یکسان بهره گرفته شده است. با توجه به کم بودن مساحت نما از بهترین آجر نما و سنگ برای ساخت این نما استفاده شده است.

سخن پایانی

نمای آجری و سنگ تراورتن ترکیبی از سبک معماری کلاسیک سنتی و معماری مدرن را شامل می‌شود که نتیجه آن فوق العاده است. به طور کلی سنگ نما از طبیعتی سرد برخوردار بوده و آجر دارای طبیعتی گرم است که با تلفیق این دو متریال می‌توان تعادل مناسبی را در نمای ساختمان ایجاد کرد. برای انتخاب و خرید انواع آجر نما در رنگ‌های متنوع می‌توانید به وبسایت فروشگاه آجر وندا مراجعه نمایید.

ثبت سفارش آجر نسوز نما فقط با یک تماس 09120942935 📞

محصولات

برای مشاوره، ثبت سفارش و استعلام قیمت با ما به شماره  09120942935 📞 تماس حاصل نمایید.

ارسال بار صنایع آجر وندا توسط باربری های رسمی و معتبر حمل و نقل بار با هماهنگی خریدار محترم صورت می پذیرد.
در ضمن مشتریان گرامی می‌تواند در صورت امکان و صلاحدید خویش ، وسیله نقلیه خود را برای حمل بار ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *