مقالات

ایده نمای ترکیبی ساختمان مدرن و زیبا + نمونه عکس

نمای ترکیبی ساختمان

نمای ترکیبی ساختمان، زمانیکه دو یا چند مصالح مختلف در طراحی نما استفاده می شود، شکل می گیرد؛ این کار نمای ساختمان را خاص و متفاوت می کند و هزینه تمام شده را به صرفه می کند. نمای ترکیبی ساختمان عموما در مجموعه نماهای مدرن دسته بندی می شود و امروزه در ساخت و اجرای بسیاری از ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری دیده می شود. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با انواع نما ترکیبی مدرن آشنا شوید.

ثبت سفارش انواع آجر نما مدرن و سنتی فقط با یک تماس 09120942935 📞

آشنایی با انواع نما ترکیبی مدرن

بعضی از مصالح ساختمانی به تنهایی امکان اجرای هر طرحی را ندارند، به همین علت آن ها را با سایر مصالح ترکیب می کنند تا نمایی زیباتر و خاص تر ایجاد کنند. نماهایی مثل نما ترکیبی آجر و چوب، نمای ترکیبی سنگ و چوب و نمای ترکیبی آجر و سنگ از این دست نماها هستند.

در ادامه به معرفی برخی از نماهای ترکیبی مدرن پرکاربرد و پرمتقاضی می پردازیم:

نمای ترکیبی سنگ و آجر

نمای ترکیبی سنگ و آجر

1. نمای ترکیبی سنگ و آجر

یکی از نماهای بسیار محبوب، نمای ترکیبی آجر و سنگ ویلایی است؛ زیرا به دلیل تنوع در بافت نما سبب ایجاد کنتراست می شود. در این میان نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز بسیار پرطرفدار است. آجر نما و سنگ مصالح در دسترس و متداول در طرح نما هستند و معمولا هزینه اجرای پروژه های مربوط به آن ها کم تر است.

هزینه انواع نمای آجری با سنگ را پارامترهای مختلفی از جمله نوع سنگ و آجر از منظر رنگ و ابعاد، نسوز بودن یا نبودن آجر، شیوه اجرا، نرخ اجرت و مصالح مورد نیاز تعیین می شود.

مزایای نمای ترکیبی ساختمان ویلایی با سنگ و آجر سنتی

ترکیب نمای سنگ و آجر کمی هزینه ساخت ویلا را بالا می برد، اما مزیت های زیر را نیز به دنبال دارد:

  • سازگاری با انواع آب و هوا
  • مقاومت بالا
  • مقاوم در برابر شرایط جوی
  • عایق حرارت

در طراحی برخی محیط ها مثل نمایشگاه و موزه شما می توانید از نمای ترکیبی سنگ و آجر سنتی نیز استفاده کنید. این ترکیب محیط قدیمی را تداعی می کند، اما در کنار وسایل ساده و مدرن می تواند بسیار زیبا باشد.

نمای ترکیبی آجر و سیمان

نمای ترکیبی آجر و سیمان

2. نمای ترکیبی آجر و سیمان

از بهترین انواع نمای ترکیبی ساختمان می توان به ترکیب آجر و سیمان اشاره کرد. نمای سیمان سادگی و قشنگی بسیاری دارد اما افراد زیادی سادگی آن را نمی پسندند؛ به همین دلیل می توانند آن را با آجر ترکیب کرده و زیباترین نمای ترکیبی آجر و سیمان را خلق کرد.

نمای ترکیبی آجر و چوب

نمای ترکیبی آجر و چوب

3. نمای ترکیبی آجر و چوب

استفاده از چوب در نمای ساختمان در کشور ما بسیار منحصر به فرد و جذاب محسوب می شود. نمای ترکیبی آجر و چوب می تواند گزینه بسیار مناسبی برای متفاوت شدن ساختمان شما در بین نماهای تکراری باشد؛ به همین دلیل در بین گزینه های مد نظر خود از این مدل طراحی غافل نشوید.

نمای ترکیبی آجر و سرامیک

نمای ترکیبی آجر و سرامیک

4. نمای ترکیبی آجر و سرامیک

یکی از مصالح پر هزینه برای ساخت و اجرای نما، سرامیک است؛ اما شما می توانید به منظور کاهش هزینه پروژه خود و زیبایی بیشتر، ترکیبی نمای آجری مدرن و سرامیک را پیاده سازی کنید. آجر نسوز با توجه به ویژگی ها، قیمت مناسب و تنوع رنگی می تواند بهترین گزینه برای ترکیب با سرامیک باشد و نمای منحصر به فردی را ایجاد کند.

نمای ترکیبی سنگ و چوب

نمای ترکیبی سنگ و چوب

5. نمای ترکیبی سنگ و چوب

برخی از طراحان در طراحی نمای ترکیبی ساختمان، از مقداری چوب ترمو وود استفاده می کنند. نما ترکیبی مدرن با سنگ و چوب، هم طرحی ویژه دارد و هم هزینه آن نسبتا کمتر از نمای تمام سنگ یا تمام چوب است. چوب به تنهایی ماندگاری، دوام و انعطاف پذیری کمی دارد و اصلی ترین مزیت آن جلوه و زیبایی بوده که به همین علت استفاده از آن همراه با سنگ سبب استقبال بسیاری از طراحان و معماران می شود.

نمای ترکیبی چوب و کامپوزیت

نمای ترکیبی چوب و کامپوزیت

6. نمای ترکیبی چوب و کامپوزیت

طراحان بسیاری علاقمند به استفاده از چوب در نما هستند؛ اما یکی از مشکلات عمده آن ها این است که با چوب نمی توان باکس یا برجستگی و اشکال خاص را ایجاد کرد؛ به همین علت از نمای ترکیبی کامپوزیت و چوب استفاده می کنند تا ایده های خلاقانه خود را به آسانی عملی کنند. از مزیت های کامپوزیت اجرای آسان و سریع آن است که به آسانی با سایر مصالح ترکیب می شود.

نمای ترکیبی سنگ و سرامیک

نمای ترکیبی سنگ و سرامیک

7. نمای ترکیبی سنگ و سرامیک

یکی از طرح های مدرن ساختمان، نمای ترکیبی سنگ و سرامیک است که اجزای آن نمای بسیار متفاوت و منحصر به فردی را در محوطه ساختمان ایجاد می کند. به دلیل این سرامیک تنوع رنگی زیادی دارد، به راحتی می توان آن را با هر سنگی ترکیب کرد.

جمع بندی

ما در این مطلب انواع ایده ها برای ساخت نمای ترکیبی ساختمان را بررسی کردیم. همانطور که مطالعه کردید امروزه آجر نما به عنوان یکی از منعطف ترین مصالح ساختمانی و نماسازی توانسته نقش پر رنگی را در میان نماهای مدرن ایفا کند. استفاده از آجر و ترکیب آن با چوب، سرامیک، سیمان و چوب نما ساختمان شما را مدرن و خیره کننده می کند.

ثبت سفارش انواع آجر نما مدرن و سنتی فقط با یک تماس 09120942935 📞

محصولات

برای مشاوره، ثبت سفارش و استعلام قیمت با ما به شماره  09120942935 📞 تماس حاصل نمایید.

ارسال بار صنایع آجر وندا توسط باربری های رسمی و معتبر حمل و نقل بار با هماهنگی خریدار محترم صورت می پذیرد.
در ضمن مشتریان گرامی می‌تواند در صورت امکان و صلاحدید خویش ، وسیله نقلیه خود را برای حمل بار ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *