مقالات

مواد تشکیل دهنده گروت

مواد تشکیل دهنده گروت

ملات گروت، به عنوان یکی از مواد اساسی ساختمانی، از اهمیت بالایی برخوردار است. از این نوع مواد برای پر کردن فضاهای خالی استفاده می گردد که باعث می شود از هر گونه مواردی از جمله: ترکیدگی، حشرات و نفوذ آب جلوگیری کند. ملات گروت موجب پایداری و استحکام ساختمان ها می شود و می تواند به بهبود عمر مفید ساختمان کمک بسیاری کند. مواد تشکیل دهنده گروت بستگی به نوع آن متفاوت است؛ اما در این بخش به مهم ترین این مواد خواهیم پرداخت.

ثبت سفارش انواع گروت فقط با یک تماس 09120942935 📞

ویژگی های استفاده از گروت

گروت به دلیل کاربرد بسیارش، از ویژگی های بسیار زیادی برخوردار است که باعث می شود افراد زیادی از آن استفاده کنند. این ویژگی ها شامل موارد زیر است:

  • گروت قادر است تا به صورت محکم به سطح های مختلفی نظیر: بتن، سنگ، فلزات و بلوک های ساختمانی متصل شود .
  • این ملات می تواند به خوبی فضاهای خالی و شکافت ها را پر کند تا از ورود هر گونه هوا، حشرات و نفوذ اب به لا به لای آن ها جلوگیری کند.
  • ملات گروت بعد از خشک شدن کامل، از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار می شود که می تواند دوام بالایی در برابر فشار، رطوبت و حرارت داشته باشد.
  • بعضی از انواع گروت ها، از خاصیت ضد آبی برخوردار است که این مورد بستگی به مواد تشکیل دهنده گروت آن دارد.
  • گروت هایی هستند که از مقاومت مناسبی در برابر عوامل زیستی چون: قارچ و باکتری دارند که این امر موجب افزایش عمر ساختمان می شود.

حتما مشاهده کنید: قیمت روز گروت

مهم ترین مواد تشکیل دهنده گروت

همان طور که ذکر شد، ملات گروت، جز یکی از مهم ترین مواد ساختمانی است که برای ساخت و ساز و تعمیرات ساختمانی استفاده می شود. این ملات از ترکیبات متنوعی تشکیل می شود که هر کدام وظایف و خواصی را در بر دارند. مهم ترین مواد تشکیل دهنده گروت ها شامل:

  • آب: می دانید که آب به عنوان یک ماده حل کننده در تهیه ملات گروت استفاده می شود. برای تهیه ملات گروت، محلول آب و سیمان را با هم ترکیب می کنند. این ترکیب موجب ایجاد چسبندگی ملات می شود.
  • سیمان پورتلندی: سیمان پورتلندی یکی از مهم ترین ماده تشکیل دهنده ملات گروت است. این سیمان از ترکیبات مواد افزودنی و کلینکر به وجود می آید. اصلی ترین وظیفه این سیمان در ملات گروت، به وجود آوردن اتصالات و مقاومت در میان مواد آب و ماسه است.
  • ماسه: ماسه هم به عنوان یکی دیگر از مهم ترین مواد تشکیل دهنده ملات گروت است که به عنوان ماده پر کننده در ملات مورد استفاده قرار می گیرد.  ماسه در این ملات خواص مکانیکی و مقاومت ملات را افزایش می دهد.
  • مواد افزودنی: بعضی از انواع ملات های گروت، شامل مواد افزودنی چون: فیبرهای تقویت کننده، افزودنی های ضد آب و دیگر مواد های دیگر می باشد. مواد افزودنی در ترکیب ملات گروت موجب انعطاف پذیری در ملات می شود.
ویژگی های استفاده از گروت

ویژگی های استفاده از گروت

سخن پایانی

مواد تشکیل دهنده گروت، پایه ای مهم در ساخت و تعمیرات ساختمان ها به شمار می آید. همچنین نقش مهمی در استحکام و مقاومت سازه ها دارد. با استفاده از این ترکیبات، ملات گروت با خصوصیات متنوعی تهیه می شود که می تواند نیاز های ساختمان را بر آورد سازد.

حتما مشاهده کنید: خرید گروت سیمانی

ثبت سفارش انواع گروت فقط با یک تماس 09120942935 📞

محصولات

چسب کاشی پودری

10.450تومان به ازای هر قالب

چسب کاشی ویژه

15.950تومان به ازای هر قالب

گروت آماده Grout G2

7.150تومان به ازای هر قالب

گروت آماده ویژه Grout G2 s

10.780تومان به ازای هر قالب

گروت اپوکسی Grout G3

132.000تومان به ازای هر قالب

گروت منبسط کننده Grout 100

15.950تومان به ازای هر قالب

ماستیک FR (مقاوم نفتی)

434.500تومان به ازای هر قالب

ماستیک پلی یورتان دو جزئی

247.500تومان به ازای هر قالب

برای مشاوره، ثبت سفارش و استعلام قیمت با ما به شماره  09120942935 📞 تماس حاصل نمایید.

ارسال بار وندا توسط باربری های رسمی و معتبر حمل و نقل بار با هماهنگی خریدار محترم صورت می پذیرد.
در ضمن مشتریان گرامی می‌تواند در صورت امکان و صلاحدید خویش ، وسیله نقلیه خود را برای حمل بار ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *