مقالات

لیست ابعاد آجر قزاقی و معرفی انواع آن

لیست ابعاد آجر قزاقی و معرفی انواع آن

هر چیزی که به اصول و سبک های سنتی ارتباط داشته باشد، برای ما احساس امنیت، آرامش، صمیمیت و آشناییت به ارمغان می آورد، به همین دلیل است که خیلی از ما به دنبال این هستیم تا فضای اطراف خود را با یک سبک سنتی اصیل به یک جایی تبدیل کنیم که درست همین حال و هوا و احساسات را به همراه دارد. یکی از چیزهایی که می تواند به ما کمک کند تا به این خواسته خود جامه عمل بپوشانیم، آجرهای سنتی بخصوص آجرهای قزاقی می باشد که از گذشته تا کنون پای ثابت بازار مصالح ساختمانی بوده اند.

آجرنما قزاقی انواع مختلفی دارد و یکی از قدیمی ترین مصالحی به شمار می رود که در ساختمانی سازی و حوزه معماری به کار می رود. این روزها شما می توانید این آجر را هم در نمای بیرونی و هم در دکوراسیون داخلی ساختمان ها مشاهده کنید.

برای این که بیشتر با این آجر قزاقی آشنا شوید، در ادامه همراه ما باشید تا به ابعاد و انواع آجر قزاقی بپردازیم، به این ترتیب بی شک می توانید نوع مناسبی از این آجر قزاقی سنتی را برای نیاز خود انتخاب کنید.

انواع و ابعاد آجر قزاقی

اگر فکر می کردید که تنها با یک نوع آجر نما قزاقی رو به رو هستید، باید بگوییم که سخت در اشتباه می باشید. انواع مختلفی از این آجر سنتی وجود دارد که هر یک ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد و برای کاربردهای های مشخصی مورد استفاده قرار می گیرد.

  • آجر پلاک قزاقی کامل 10*5.5*20
  • آجر قزاقی نیمه 5.5*5.5*20
  • آجر پلاک ساده قزاقی 3*5.5*20
  • آجر قزاقی رستیک 3*5.5*20
  • آجر قزاقی کف 20*20
  • آجر ال قزاقی 10*5.5*20

 

پلاک قزاقی کامل

در نماسازی و دیوار چینی و هم چنین بدنه اصلی ساختمان می تواند به کار رود. ابعاد استاندارد آجر پلاک قزاقی کامل را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید. اندازه هر یک از این آجرها یکسان بوده و تنها رنگ آن ها متفاوت می باشند.

نوع آجر رنگ ابعاد
پلاک قزاقی کامل زرد 10*5.5*20
پلاک قزاقی کامل گلبهی، پوست پیازی 10*5.5*20
پلاک قزاقی کامل ابلق 10*5.5*20
پلاک قزاقی کامل قرمز 10*5.5*20

آجر قزاقی نیمه

آجر قزاقی نیمه

معمولا در هر متر مربع، 80 عدد از این نوع آجر قزاقی به کار می رود. برای اطلاع از ابعاد آجر قزاقی نیمه در رنگ های مختلف به جدول زیر توجه کنید.

نام آجر رنگ ابعاد
قزاقی نیمه زرد 5.5*5.5*20
قزاقی نیمه گلبهی، پوست پیازی 5.5*5.5*20
قزاقی نیمه ابلق 5.5*5.5*20
قزاقی نیمه قرمز 5.5*5.5*20

آجر قزاقی پلاک ساده

این نوع یکی از پرفروش ترین انواع مدل های آجر قزاقی است. ابعاد این نوع از آجرها در رنگ های مختلف در جدول زیر آمده است.

نوع آجر رنگ ابعاد
پلاک قزاقی زرد 3*5.5*20
پلاک قزاقی پوست پیازی، گلبهی 3*5.5*20
پلاک قزاقی ابلق 3*5.5*20
پلاک قزاقی قرمز 3*5.5*20

آجرنما قزاقی پلاک رستیک

آجرنما قزاقی پلاک رستیکاگر به دنبال زیباترین طرح آجری هستید، این نوع از آجر قزاقی که رنگ های متنوعی نیز دارد به شما پیشنهاد می شود.  تنوع این مدل بسیار بیشتر است و هر کسی می تواند با هر سلیقه ای که دارد، از میان آن ها بهترین را برای خود انتخاب کند. ابعاد آجرهای باستانی قزاقی پلاک رستیک را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

نام آجر رنگ ابعاد
قزاقی رستیک زرد 3*5.5*20
قزاقی رستیک گلبهی، پوست پیازی 3*5.5*20
قزاقی رستیک ابلق 3*5.5*20
قزاقی رستیک قرمز 3*5.5*20

آجر قزاقی کف

آجر قزاقی کفبرای کف ساختمان ها، بناهای سنتی، پیاده روها، محوطه ها و غیره، می توان روی آجر قزاقی کف حساب باز کرد، در واقع نسبت به سایر مصالح که در این زمینه می توانند به کار روند، هزینه تمام شده کمتر و به صرفه تری دارد. ابعاد انواع آجر قزاقی کف در رنگ های مختلف در جدول زیر آمده است.

نوع آجر رنگ ابعاد
سنتی کف زرد 20*20
سنتی کف پوست پیازی، گلبهی 20*20
سنتی کف ابلق 20*20
سنتی کف قرمز 20*20

آجر ال قزاقی

آجر ال قزاقیاز این نوع آجر در گوشه و کنار نمای ساختمان و بناهای سنتی و دور ایوان و پنجره به کار می برند. این نوع آجر دست شما را برای ساخت انواع بناها و نماهای خلاقانه و جدید باز می گذارد و در واقعا انعطاف پذیری بیشتری به شما می دهد. ابعاد آجر قزاقی ال همراه با رنگ های مختلفی که دارد را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

نوع آجر رنگ ابعاد
ال قزاقی زرد 10*5.5*20
ال قزاقی پوست پیازی، گلبهی 10*5.5*20
ال قزاقی ابلق 10*5.5*20
ال قزاقی اخرایی 10*5.5*20

آجر دور ستون قزاقی

آجر دور ستون قزاقیشما این نوع از آجرهای سنتی و باستانی را برای ستون های موجود در رستوران ها، کافی شاپ ها و حتی خانه ها و ساختمان هایی که دارای ستون می باشند، مشاهده می کنید.

آجر فخر مدین قزاقی

طرح سنتی و زیبای این آجر نظر هر کسی را که قصد ایجاد فضای دلنشین سنتی و صمیمی دارد، جلب می کند. می توان برای رستوران ها و سفره خانه های سنتی از این نوع آجر قزاقی نما برای نمایان گذاشتن معماری اصیل ایرانی استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *