مقالات

نمایشگاه آجری معماری داخلی و استودیو طراحی RENESA

نمایشگاه آجری

در این مقاله به بررسی پروژه زیبا و خاص نمایشگاه آجری از شرکت معماری و استودیو طراحی RENESA واقع در کشور هند می پردازیم. این شرکت یکی از برترین برندهای هند در زمینه تولید آجرهای تزئینی است و میراث بزرگی را در کنار خود می‌بیند. طراحی حول محور تکرار اصول معماری برند متمرکز شده است. پروژه‌ی اجرایی مدنظر با این روش تعریف می‌شود و شرکت‌هایی از اقصی‌نقاط جهان در آن حاضر می‌شوند. برای پرداختن به ادامه مقاله هم اکنون با صنایع آجر وندا همراه باشید تا با هم به شرح این پروژه زیبا که پایه و اساس مصالح به کار رفته در آن آجر است بپردازیم.

ثبت سفارش انواع آجرهای مدرن فقط با یک تماس 09120942935 📞

نمایشگاه آجری/ شرکت معماری داخلی و استودیو طراحی RENESA

شرح پروژه

این یک محیط عالی است که شرکت محصولات اصلی خود را به این روش در مرکز روایتگری تصویری قرار می‌دهد. بدین ترتیب نسل‌های آتی نیز می‌توانند از مزایای آن بهره‌برداری کنند. در نمایشگاه آجری که طراحی و ساخت آن به شرکت آجرسازی جیندال مکنو واگذار شده است، ساده‌ترین و پایدارترین اصول ساخت‌وساز با روایتی شفاف و قدیمی ترکیب می‌شود و از دیوارهای فضا عبور می‌کند.

نمایشگاه آجری

نمای بیرونی از نمایشگاه آجری جیندال

این شرکت سابقه‌ی کار ۵۰ساله دارد و اکنون توسط نسل دوم از کارآفرینان رهبری می‌شود. شرکت قصد داشت ظاهر خود را نوسازی کند و طراحی اختصاصی و گام‌به‌گام را به اجرا بگذارد. شرکت دنبال الگوی معماری خاصی بود که بتواند تمامی شرکت‌های طراحی داخلی در مقیاس‌های ملی و جهانی را به هم‌پیوند دهد.

نمایشگاه آجری

طراحی داخلی نمایشگاه آجری

این شرکت در قلب بازار شرکت‌های مصالح ساختمانی پایتخت هند قرار گرفته است و جایگزینی طراحی قدیمی در سطح نمای بیرونی شد. این نما واسطه‌ی اصلی برای برقراری ارتباط ظاهری با سایر شرکت‌های تجاری است. ارتفاعی که هیچ ملاحظه‌ای در آن لحاظ نشده است و به‌صورت یکنواخت تفکیک می‌شود، مخاطبان را به محل پورتال انتقال می‌دهد. یک معماری آجری در لایه‌ی بیرونی قرار می‌گیرد. با این راهکار، آجر به‌عنوان مصالح ساختمانی اصلی نقش کلیدی خود را به‌صورت موقت بازتاب می‌دهد.

نمایشگاه آجری

نمایی از نمایشگاه آجری

این شرکت یکی از برترین برندهای هند در زمینه تولید آجرهای تزئینی است و میراث بزرگی را در کنار خود می‌بیند. طراحی حول محور تکرار اصول معماری برند متمرکز شده است. پروژه‌ی اجرایی مدنظر با این روش تعریف می‌شود و شرکت‌هایی از اقصی‌نقاط جهان در آن حاضر می‌شوند. هنگامی که روی چرخه عمر آجر از مواد خام تا تولید در کوره تمرکز می‌کنیم، می‌توان ادعا کرد که طراحی داخلی بازتابی از داخل یک کوره‌ی سنتی آجرپزی است.

نمایشگاه آجری

زیباسازی فضای نمایشگاه آجری با ترکیب بندی اصولی و زیبا

همچنین بخوانید: خانه آجری – استودیو معماری هومان

این نمایشگاه عناصر زمینی و الگوهای چیدمان آجرها را به‌صورت شاعرانه‌ای با هم تلفیق کرده است. می‌توان مدعی شد در این نمایشگاه، آجر به‌عنوان قلب تپنده‌ی سازه‌ی احداث شده مورد تأکید قرار گرفته است.

نمایشگاه آجری

نحوه چیدمان در نمایشگاه آجری

کف‌ها، سقف‌ها و دیوارها با آجرهای مختلف با رنگ‌های جذاب و گرم زرد، سفالی، قهوه‌ای و خاکستری رنگ‌آمیزی می‌شوند. انتخاب هر رنگ به درجه‌بندی کوره و آتش اعمالی به خاک رس اصلی بستگی دارد. در نقشه‌ محدود چندین ناحیه‌ نمایشگاهی تعبیه شده‌اند. نواحی جانبی نیز به دفاتر کار، حمام‌ها، آبدارخانه‌ها اختصاص یافته‌اند.

نمایشگاه آجری

جزییات طراحی نمایشگاه آجری

سه نوع رایج از آجرها روی نما نصب شده‌اند و شامل دیوارهای داخلی، کف و سقف‌های دریچه‌دار هستند. معماران تلاش کردند به حضار نشان دهند که چگونه می‌توان از مصالح ساختمانی به شیوه‌ای هوشمندانه و انعطاف‌پذیر استفاده نمود.

نمایشگاه آجری

نمایشگاه آجری با چیدمان اصولی

تابلوهای نمایشگاهی به‌صورت یکنواخت پخش شده‌اند و آجرهای مختلف با رنگ‌بندی زرد به چشم می‌آیند. ترکیب آن‌ها با نور از پنجره‌های میانی عبور می‌کند و بدین ترتیب نورپردازی داخلی حالت تئاتری ویژه‌ای پیدا می‌کند. پایه‌های آجری به‌صورت متقارن از کف خارج می‌شوند و حضور همه‌جانبه را به مخاطب القا می‌کنند. بدین ترتیب سطوحی برای نمایش کاتالوگ محصولات فراهم می‌شوند.

نمایشگاه آجری

نمایشگاه آجری همراه با طراحی اصولی و زیبا

در مرکز نمایشگاه آجری جیندال میکنو، راهکار اتخاذی برای طراحی به تاریخچه‌ شرکت اشاره می‌کند و آینده‌ بالقوه و توانایی‌های متعدد این مواد در صنعت ساخت را به رسمیت می‌شناسد. رویکرد تفکیکی و گرایش به استفاده از محصولات ساختمانی به حاضران این امکان را می‌دهد با جایگاه پایدار، مینیمالیستی و دائمی آجر به‌عنوان یک کالای ساختمانی آشنا شوند. در این نمایشگاه، به‌صورت اختصاصی روی برند و محصولات خاص تمرکز می‌شود و طرح “ساخت هند” با افتخار ترویج پیدا می‌کند.

نمایشگاه آجری

نمایشگاه آجری جیندال

پلان ها

نمایشگاه آجری

پلان نمایشگاه آجری


نمایشگاه آجری

نمایی از فضاهای گسترده شده


نمایشگاه آجری

پرسپکتیوی از نمایشگاه آجری


نمایشگاه آجری

پرسپکتیو دیگری از نمایشگاه آجری

اطلاعات بیشتر

معمار شرکت معماری داخلی و استودیو طراحی RENESA
مساحت 550 فوت مربع
عکاس نیودیتا گوپتا
طراح نور شرکت راهکارهای نورپردازی سفید
بنیانگذار و معمار اصلی سانجی آرورا
معمار اصلی و رئیس طراحی مفهومی سانچیت آرورا

طراح داخلی و رئیس دکور

واندانا آرورا

رئیس فنی استودیو

ویرندر سینگ

تیم معماران

تارون تیاگی، جاگدیش بنگری، آنوشکا آرورا، آکارش ورما، آیوش میسرا، پریتیانشی آگروال، جانهوی آمبورکار

شهر، کشور دهلی نو، هند

صنایع آجر وندا همراه همیشگی شما برای داشتن انتخاب های خاص و باکیفیت.

همچنین بخوانید: موزه کوره امپریال جینگدژن (Jingdezhen) چین / استودیو ژو – پی (Zhu-Pei)

ثبت سفارش انواع آجرهای مدرن فقط با یک تماس 09120942935 📞

محصولات

برای مشاوره، ثبت سفارش و استعلام قیمت با ما به شماره  09120942935 📞 تماس حاصل نمایید.

ارسال بار صنایع آجر وندا توسط باربری های رسمی و معتبر حمل و نقل بار با هماهنگی خریدار محترم صورت می پذیرد.
در ضمن مشتریان گرامی می‌تواند در صورت امکان و صلاحدید خویش ، وسیله نقلیه خود را برای حمل بار ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *