مقالات

10 طرح نمای ساختمان با آجر سفید + نمونه عکس

ترکیب آجر سفید و شیشه

نمای ساختمان با آجر سفید در اولین نگاه می‌تواند توجه همه را به خود جلب کند. به همین خاطر است که بسیاری از کارفرماها ترجیح می‌دهند نمای ساختمان‌های اداری، مسکونی یا تجاری را با استفاده از آجر نما سفید پوشش دهند. درست است که زیبایی ظاهری برای نمای یک ساختمان اهمیت دارد، اما نباید از مقاومت مصالح ساختمانی که برای نمای ساختمان به کار می‌روند، غافل شد.

ثبت سفارش انواع آجر نما سفید فقط با یک تماس 09120942935 📞

مزایای استفاده از آجر نما سفید

ساختمان‌هایی که برای نمای آن‌ها از آجرهای سفید استفاده شده، در برابر شرایط جوی ناپایدار مانند رطوبت، یخ‌زدگی، گرما و سرما مقاومت خوبی دارند. این آجرها که به‌ندرت تغییر شکل و تغییر رنگ می‌دهند، برای مناطق جنوبی کشور و شهرهایی که دارای آب‌وهوای مرطوبی هستند، به کار می‌روند.

آجر نما سفید جزو مصالح ساختمانی است که با محیط‌زیست سازگار است و برای تولید آن از خاک رس استفاده شده است. این خاک که یک محصول طبیعی می‌باشد، برای محیط‌زیست ضرری ندارد، تا مدت‌های طولانی در بخش نمای ساختمان ظاهر خود را حفظ می‌کند و به‌عنوان یک عایق حرارتی خوب عمل می‌کند.

طرح‌های جدید برای نمای ساختمان با آجر سفید

ما در سایت آجر وندا تصمیم داریم 10 ایده و طرح زیبا برای نمای ساختمان با آجر سفید در اختیار شما عزیزان قرار دهیم به این صورت اگر قصد خرید آجر نما سفید برای نماکاری ساختمان را داشته باشید، می‌توانید از این ایده‌ها استفاده کنید.

البته انتخاب نمای مناسب برای هر ساختمان به محیط اطراف، سبک معماری و همچنین نوع طراحی ساختمان بستگی دارد. طرح‌های زیبایی که می‌توانید برای نمای ساختمان با استفاده از آجر سفید پیاده کنید، عبارت‌اند از:

ترکیب آجر سفید و چوب

ترکیب آجر سفید و چوب

1. ترکیب آجر سفید و چوب

استفاده از چوب در کنار سایر مصالح ساختمانی می‌تواند به نمای ساختمان گرما و انرژی ببخشد. می‌توانید نمای ساختمان را در قسمت پایین با آجر نمای سفید پوشش دهید و در بخش‌های بالایی از پانل‌های چوبی استفاده کنید که جلوه زیبایی دارد.

ترکیب آجر سفید و شیشه

ترکیب آجر سفید و شیشه

2. ترکیب آجر سفید و شیشه

به کار بردن شیشه برای طراحی نمای ساختمان باعث مدرن شدن ظاهر ساختمان می‌شود. همچنین ترکیب آن با آجرهای سفید باعث می‌شود تا شفافیت شیشه و رنگ سفید آجرها، نور طبیعی بیشتری را وارد فضای ساختمان نموده و جلوه ظاهری آن را هم بیشتر کنند.

ترکیب آجر سفید و مشکی

ترکیب آجر سفید و مشکی

3. ترکیب آجر سفید و مشکی

در بسیاری از ساختمان‌های مدرن از ترکیب آجرهای سفید و مشکی برای نماسازی ساختمان استفاده می‌شود. این تضاد رنگ می‌تواند ظاهر چشمگیری برای ساختمان ایجاد کند.

ترکیب آجر سفید و سنگ

ترکیب آجر سفید و سنگ

4. ترکیب آجر سفید و سنگ

ترکیب انواع سنگ تراورتن، مرمریت، گرانیت، لایم استون، سنگ چینی، مرمر و … با آجر نما، سبک بسیار جالبی است که در سال‌های اخیر موردتوجه قرارگرفته است. بعضی از این سنگ‌ها مانند سنگ چینی فقط برای نمای داخلی ساختمان هستند، اما سایر سنگ‌ها برای نمای بیرونی هم قابل‌استفاده هستند و می‌توان آن‌ها را با آجر سفید ترکیب کرد.

ترکیب آجر قهوه‌ای و سفید

ترکیب آجر قهوه‌ای و سفید

5. ترکیب آجر قهوه‌ای و سفید

برای اینکه ظاهر ساختمان از حالت یکنواخت و ساده خارج شود، می‌توانید بخشی از ساختمان را با آجرهای رنگ تیره مانند قهوه‌ای، پوشش دهید و بدنه ساختمان را با آجرهای سفید بپوشانید.

آجر نما سفید برای ساختمان‌های چند طبقه

آجر نما سفید برای ساختمان‌های چند طبقه

6. آجر نما سفید برای ساختمان‌های چند طبقه

خلاقیت و نوآوری در ترکیب انواع مصالح برای پوشش نمای ساختمان نتایج خوبی دارد. به همین خاطر در ساختمان‌هایی که چند طبقه هستند، می‌توانید برای هر طبقه از یک رنگ آجر استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال طبقه اول و سوم را با آجر نما سفید پوشش دهید و طبقه‌های زوج را با رنگ دیگری نماکاری کنید.

جداسازی طبقات با آجرنما سفید

جداسازی طبقات با آجرنما سفید

7. جداسازی طبقات با آجرنما سفید

تضاد رنگ با استفاده از آجر نما سفید و جدا کردن هر طبقه با یک ردیف آجر نما به رنگ سفید، می‌تواند جلوه زیبایی داشته باشد.

استفاده از آجر نما سفید برای پنجره‌های ساختمان

استفاده از آجر نما سفید برای پنجره‌های ساختمان

8. استفاده از آجر نما سفید برای پنجره‌های ساختمان

معمولاً برای ساختمان‌هایی که دارای نمای سنگی هستند، استفاده از آجر نما سفید در بخش اطراف پنجره‌ها، جلوه منحصربه‌فرد و بسیار خاصی ایجاد می‌کند.

آجر نما سفید برای ساختمان‌هایی با سقف شیروانی

آجر نما سفید برای ساختمان‌هایی با سقف شیروانی

9. آجر نما سفید برای ساختمان‌هایی با سقف شیروانی

برای ساختمان‌هایی که سقف شیروانی دارند، می‌توانید در قسمت شیروانی از آجرهایی با رنگ تیره استفاده نموده و برای بخش‌های پایینی ساختمان از آجر نما سفید استفاده کنید.

آجر نما سفید برای بخش‌های منحنی ساختمان

آجر نما سفید برای بخش‌های منحنی ساختمان

10. آجر نما سفید برای بخش‌های منحنی ساختمان

بعضی از قسمت‌های نمای ساختمان مانند تراس یا ورودی دارای طرح‌های منحنی هستند. اگر در این قسمت‌ها از آجر نمای سفید استفاده کنید و آن را با سایر مصالح دیگر ترکیب کنید، طرح‌هایی مدرن و جالب توجهی ایجاد می‌شود.

کلام پایانی

در این مقاله ۱۰ طرح جالب و زیبا برای نمای ساختمان با آجر سفید معرفی کردیم. درصورتی‌که قصد خرید آجر نما سفید را دارید و نیاز به استعلام قیمت آجر سفید یا کسب اطلاعات بیشتر درباره طراحی نما با آجر سفید دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در سایت فروشگاهی آجر وندا تماس بگیرید.

ثبت سفارش انواع آجر نما سفید فقط با یک تماس 09120942935 📞

محصولات

برای مشاوره، ثبت سفارش و استعلام قیمت با ما به شماره  09120942935 📞 تماس حاصل نمایید.

ارسال بار صنایع آجر وندا توسط باربری های رسمی و معتبر حمل و نقل بار با هماهنگی خریدار محترم صورت می پذیرد.
در ضمن مشتریان گرامی می‌تواند در صورت امکان و صلاحدید خویش ، وسیله نقلیه خود را برای حمل بار ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *