مقالات

15 ایده نمای ساختمان با آجر قزاقی + عکس

نمای ساختمان با آجر قزاقی

مهندسان و معماران به خاطر جذابیت بالای طراحی نمای ساختمان به حرفه خود علاقه خاصی دارند. همین امر باعث می‌شود تا نهایت خلاقیت را در حوزه طراحی نمای ساختمان به کار ببرند. اولین بخش از ساختمان که مورد توجه بیننده قرار می‌گیرد، نمای بیرونی است. هرچه نمای ساختمان شیک‌تر باشد و از مصالح ساختمانی با کیفیت برای طراحی نمای آن استفاده شده باشد، تأثیر بهتری روی بیننده خواهد داشت. در سال‌های اخیر نیز تنوع مصالح ساختمانی بالا رفته و با استفاده از ایده‌های مدرن، امکان طراحی نمای ساختمان با انواع مصالح میسر شده است. به عنوان مثال طراحی نمای ساختمان با آجر قزاقی یکی از سبک‌های جذابی است که در سال‌های اخیر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آجر قزاقی هم می‌تواند به تنهایی برای نمای ساختمان استفاده شود، هم می‌تواند با سایر مصالح دیگر ترکیب شود. ما در این بلاگ از وب سایت آجر وندا، تصمیم داریم ۱۵ ایده برای نمای ساختمان با آجر قزاقی معرفی کنیم.

ثبت سفارش انواع آجر قزاقی فقط با یک تماس 09120942935 📞

1 21. ترکیب آجر قزاقی با نرده‌های سنگی

طراحی نمای ساختمان با استفاده از آجر هزینه کمتری نسبت سایر مصالح ساختمانی دارد. البته ویژگی‌های آجر نما مانند تنوع رنگ، استقامت بالا و امکان ترکیب آن با سایر مصالح مانند سنگ باعث می‌شود تا طرفداران زیادی داشته باشد. در بسیاری از ساختمان‌های جدید از ترکیب آجر نما و سنگ به صورت نرده‌ای استفاده می‌شود. با توجه به اینکه آجرهای قزاقی دارای تنوع رنگ بالایی هستند، می‌توان انواع رنگ‌های مختلف را کنار یکدیگر قرار داد و یا از یک رنگ آجر در کنار ردیف‌های مرتب سنگ استفاده کرد.

2 12. استفاده از آجر قزاقی با رنگ‌های متضاد

تضاد رنگ آجر نما یکی دیگر از ایده‌های جذاب و خاصی است که می‌توانید از آن برای طراحی نما استفاده کنید. می‌توان بخشی از نمای ساختمان را با استفاده از آجرهای قزاقی روشن طراحی نمود و بخش‌های دیگری مانند ورودی ساختمان یا بالکن‌ها را با استفاده از آجرهای تیره‌تر طراحی کرد.

3 13. ترکیب آجر قزاقی با سنگ‌های رنگی

درست است که آجرهای قزاقی دارای رنگ‌های متنوعی هستند اما می‌توان در طراحی نمای ساختمان آن ها را با سنگ‌های رنگی هم ترکیب کرد. به عنوان نمونه نمای یک ساختمان که دارای آجرهای یک رنگ در کنار سنگ‌های رنگی است.

44. ترکیب رنگ های مختلف آجر نمای قزاقی

برای ساختمان‌های چند طبقه طراحی نما با استفاده از رنگ‌های مختلف بسیار جذاب است. به عنوان مثال ساختمان‌های پنج طبقه به بالا را می‌توان به قسمت‌های مساوی تقسیم کرد و در هر بخش از نما از یک ترکیب رنگ متفاوت استفاده کرد.

55. طراحی نماهای خمیده با سنگ و آجر

در بعضی ساختمان ها بعضی از قسمت‌ها صاف هستند و بعضی دیگر از بخش‌ها دارای قسمت‌های خمیده هستند. معمولاً استفاده از آجر برای بخش‌های خمیده جذابیت زیادی به ساختمان می‌بخشد. اما اگر تمام قسمت‌ها از نمای آجری ساختمان استفاده شود، خمیدگی نما زیاد به چشم نمی‌آید. به همین خاطر می‌توان در بخش‌هایی از ساختمان که صاف هستند از سنگ سفید یا سنگ‌های به رنگ روشن استفاده کرد و در بخش‌های خمیده از آجرهای قزاقی تیره رنگ یا قهوه‌ای استفاده نمود.

66. طراحی نمای ویلا با آجر قزاقی

خانه‌های ویلایی یا باغ ویلاها باید دارای نمای جذاب و شیکی باشند. به همین خاطر استفاده از انواع طرح‌های آجر قزاقی با استفاده از مصالح دیگر می‌تواند برای طراحی این ساختمان‌ها بسیار مناسب باشد. همچنین می‌توان از درب و پنجره‌های رنگی برای ویلاها و ساختمان‌های ویلایی استفاده کرد.

77. چیدمان آجرهای قزاقی به صورت جناقی

بعضی از ساختمان‌ها هستند که دارای طراحی ساده‌ای هستند و آجر نما به صورت ساده در نمای آن ها به کار رفته است. اما از آنجا که می‌توان آجرچینی را به سبک جناقی هم انجام داد، می‌توان یک نمای بسیار جذاب با این ایده ایجاد نمود.

88. طراحی نمای ساختمان با آجر چینی مشبک

چیدن آجرها به صورت مشبک نیز یکی از ایده‌های بسیار جذاب برای طراحی نمای ساختمان است. در این روش آجرها به صورت ۴۵ درجه نسبت به سطح زمین چیده می‌شوند.

99. ترکیب نمای آجری با المان‌های چوبی

ترکیب المان‌های چوبی با آجرنما بسیار کلاسیک و زیبا است. به همین خاطر می‌توان برای طراحی نما از این دو عنصر استفاده کرد که زیبایی بسیار خاصی به فضا می‌بخشند.

1010. طراحی نمای کافی شاپ‌ها و رستوران‌ها با آجر قزاقی

رستوران‌ها و کافی شاپ‌هایی که دارای نمای آجری هستند، جذابیت بیشتری برای مشتریان دارند. به همین خاطر در بسیاری از رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها از آجر قزاقی سنتی برای طراحی نما استفاده می‌شود. زیرا قابلیت ترکیب با عناصر مدرن و المان‌های تزیینی دیگر را هم دارند.

1111. طراحی نمای اماکن تجاری و فروشگاه‌ها با آجر قزاقی

در بسیاری از فروشگاه‌ها و ساختمان‌های تجاری به واسطه تنوع بالای آجرهای قزاقی در زمینه رنگ، اندازه و ابعاد، از آن ها برای طراحی نما استفاده می‌کنند. با توجه به سبک سنتی آجرنما و دارا بودن رنگ و بوی ایرانی، در مکان‌های تجاری به کار بردن آجر قزاقی جذابیت بالایی برای مراجعه کنندگان خواهد داشت.

1212. طراحی نمای دانشگاه‌ها و مدارس با آجر قزاقی

در بسیاری از ساختمان‌های قدیمی مدارس، دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌ها از آجر برای نماکاری ساختمان استفاده کرده اند. بناهای قدیمی بسیاری مانند مدرسه البرز، تئاتر شهر و بسیاری از ساختمان‌های قدیمی دیگر مانند شهرداری تهران دارای نمای آجری هستند. این نشان می‌دهد که اهمیت استفاده از آجر نما در ساختمان‌های مهم مانند دانشگاه‌ها مدارس چقدر بالا است.

1313. طراحی نمای اداره‌ها و ساختمان‌های عمومی

در بسیاری از شهرها مانند تهران استفاده از آجر در نمای ساختمان شهرداری‌ها جزو الزامات محسوب می‌شود. در کشور ما آجر نما سابقه تاریخی و دیرینه دارد. به همین خاطر طراحی نمای ساختمان‌های مهم با آجر نما از دیرباز مرسوم بوده است.

1414. استفاده از آجر قزاقی برای نمای هتل

درست است که هتل‌های ۵ ستاره لوکس و مدرن امروزی امکانات و تجهیزات رفاهی بسیار مدرنی دارند، اما بیشتر آن ها در بخش نمای خود از آجر استفاده کرده اند. زیرا نماهای آجری همیشه برای ما ایرانی‌ها جذاب‌تر هستند و استفاده از آجر نما با رنگ‌های متنوع و ترکیب آن با سایر سبک‌های دیگر، هیچ تضادی با مدرن بودن این هتل‌ها ندارد.

1515. طراحی نمای ساختمان به سبک سنتی و ساده

بعضی از ساختمان‌ها هستند که نمای کاملاً سنتی دارند. به عنوان مثال دیوارهای آن ها با کاهگل پوشیده شده، اما سردر ورودی بنا با استفاده از آجر قزاقی و کاشی‌های رنگی ترکیب شده است. اکثر ما چنین ساختمان‌هایی را در بافت‌های تاریخی شهرمان دیده‌ایم و بسیاری از بناهای به جا مانده از دوران گذشته دارای چنین طراحی و نماهایی هستند.

کلام پایانی

با توجه به اینکه امکان طراحی نمای ساختمان با انواع آجر قزاقی وجود دارد، در بخش‌های مختلفی از شهر و ساختمان‌های متعدد، شاهد استفاده از این آجرها برای نمای آن ها هستیم. ما در این نوشتار از وب سایت آجر وندا به ۱۵ ایده متفاوت برای طراحی نمای ساختمان با آجر قزاقی اشاره کردیم.

ثبت سفارش انواع آجر قزاقی فقط با یک تماس 09120942935 📞

محصولات

برای مشاوره، ثبت سفارش و استعلام قیمت با ما به شماره  09120942935 📞 تماس حاصل نمایید.

ارسال بار صنایع آجر وندا توسط باربری های رسمی و معتبر حمل و نقل بار با هماهنگی خریدار محترم صورت می پذیرد.
در ضمن مشتریان گرامی می‌تواند در صورت امکان و صلاحدید خویش ، وسیله نقلیه خود را برای حمل بار ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *