مقالات

قیمت دستمزد آجر نما متر مربع در سال 1402 چقدر است؟

قیمت دستمزد آجر نما متر مربع

نمای آجری برای ساختمان از قدیمی‌ترین نماها به شمار می‌آید که امروزه نیز طرفداران بسیاری دارد. قیمت دستمزد آجر نما متر مربع با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می‌گردد. این فاکتورها از نوع آجر به کار برده گرفته تا نحوه اجرای آجر نما را شامل می‌شود. اما به طور کلی نصب آجر نما و دستمزد آن در سال 1402 برای هر متر مربع از 180000 تومان شروع خواهد شد. در این مقاله قصد داریم توضیحات کامل‌تری را خصوص محاسبه دقیق دستمزد آجر نما و دیگر موارد پیرامون آن ارائه دهیم.

ثبت سفارش انواع آجر نما سنتی و مدرن فقط با یک تماس 09120942935 📞

اجرای آجر نما

زمانی که تصمیم می‌گیرید از آجر به عنوان نمای ساختمان خود استفاده کنید بایستی به مواردی از جمله نحوه طراحی نمای آجری، کیفیت آجر و همچنین مهارت نصاب آجر نما دقت داشته باشید. آجرهای به کار برده شده جهت نمای آجری ساختمان با آجرهای معمولی تفاوت داشته و با توجه به فناوری روز از نظر جلوه و زیبایی در سطح بالاتری قرار دارند. آجر نسوز یکی از پرکاربردترین آجرها برای نمای ساختمان است که علاوه بر زیبایی، استحکام و استقامت بالایی نیز دارد. همچنین انتخاب آجر نمای مرغوب بر قیمت دستمزد آجر نما متر مربع تاثیرگذار بوده و باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های نصب می‌گردد.

محاسبه قیمت دستمزد آجر نما متر مربع

نمای آجری ضمن جلوه و زیبایی منحصر به فردی که دارد از نظر هزینه‌های اجرا و قیمت دستمزد آجر نما در مقایسه با سایر نماها بسیار پایین‌تر است. پس از اینکه نوع آجر نما انتخاب شد نوبت به بررسی قیمت دستمزد آجر نما برای هر متر مربع می‌رسد. بر همین اساس استاد کار آجر نما اقدام به محاسبه دقیق مساحت مورد نظر برای طراحی و اجرای آجر نما می‌پردازد. علاوه بر این فاکتورهایی مانند نحوه اجرا و نصب آجر نما، مکان اجرا، هزینه‌های حمل و نقل، آب و هوای منطقه و… بر تعیین قیمت اجرت آجر نما موثر هستند.

روش‌های اجرا و نصب نمای آجری

روش‌های اجرا و نصب نمای آجری

روش‌های اجرا و نصب نمای آجری

برای نصب نمای آجری ساختمان با توجه به طراحی نما و نوع آجر از روش‌های مختلفی استفاده خواهد شد که در ادامه به شرح و بررسی آنها می‌پردازیم.

نصب آجر نما با ملات

از روش‌های قدیمی و سنتی برای نصب آجر نما می‌توان به استفاده از ملات سیمان و ماسه اشاره کرد. این روش با مزایایی به شرح زیر همراه است:

  • اتصال آجر به ساختمان با استحکام بیشتری صورت می‌گیرد.
  • نصب نمای آجری با ملات عیوبی از جمله عدم تراز بودن ساختمان را پوشش می‌دهد.
  • استاد کار بنا می‌تواند به راحتی این روش را انجام دهد و احتیاجی به انجام محاسبات مهندسی ندارد.
  • قیمت دستمزد آجر نما متر مربع در نصب آجر نما با ملات نسبت به سایر روش‌ها کمتر است.

البته این روش معایبی از جمله زمان بر بودن نصب نمای آجری و افزایش ضایعات و نخاله‌های ساختمانی را نیز به دنبال دارد.

اجرا و نصب نمای خشک آجر

در این روش نصب از هیچگونه چسب یا ملاتی استفاده نشده و آجرها به وسیله قطعات فلزی، دریل و پیچ بر روی نمای ساختمان اجرا می‌شوند. علاوه بر این نیاز به قرار دادن لایه‌ای از عایق حرارتی از جنس فولاد، چوب یا آلومینیوم در بخش زیرین نما است. از مزیت‌های این روش می‌توان به سبک بودن نمای ساختمان و پایین بودن میزان ضایعات در آن اشاره کرد.

نصب نمای آجری با چسب

نمای آجری ساختمان را می‌توان با استفاده از چسب‌های مخصوص نیز بدون نیاز به ملات و… اجرا کرد. کیفیت و استقامت این روش به نوع چسب به کار رفته و زیرسازی یک دست سطح کار بستگی دارد.

بندکشی آجر

بعد از اجرای نمای آجری به بندکشی آجر می‌رسد که بایستی ۱۵ روز از زمان نصب نما گذشته باشد. بعد از خشک شدن کامل ملات آجر می‌توان با انجام بندکشی به زیبایی و استحکام نمای ساختمان کمک کرد. دستمزد بندکشی آجر نما نیز با توجه به نوع آجر و مصالح مورد نیاز تعیین خواهد شد.

سخن پایانی

محاسبه قیمت دستمزد آجر نما متر مربع با توجه به عواملی از جمله نوع آجر، محل اجرای نما، نحوه اجرا، آب و هوای منطقه، هزینه‌های حمل و نقل و… تعیین می‌گردد. با انتخاب آجر نمای مرغوب و با کیفیت می‌توانید ضمن برخورداری از نمای زیبا و مستحکم برای ساختمان خود در هزینه‌های اجرا و نصب نمای آجری نیز صرفه‌جویی کنید.

ثبت سفارش انواع آجر نما سنتی و مدرن فقط با یک تماس 09120942935 📞

محصولات

آجر قزاقی نظامی فرش کف 20*20

3.200تومان به ازای هر قالب

آجر نسوز انگلیسی (قرمز جگری) 2.5*7*31

7.000تومان به ازای هر قالب

آجر نسوز شاموتی 2.5*7*31

8.500تومان به ازای هر قالب

قیمت آجر قزاقی کامل

3.190تومان به ازای هر قالب

کاشی شبکه (نرده)

14.800تومان به ازای هر قالب

برای مشاوره، ثبت سفارش و استعلام قیمت با ما به شماره  09120942935 📞 تماس حاصل نمایید.

ارسال بار صنایع آجر وندا توسط باربری های رسمی و معتبر حمل و نقل بار با هماهنگی خریدار محترم صورت می پذیرد.
در ضمن مشتریان گرامی می‌تواند در صورت امکان و صلاحدید خویش ، وسیله نقلیه خود را برای حمل بار ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *